Фільтр
 • Розмір
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
 • Колір
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
 • Матеріал
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
 • Сезон
  0
  0
  0
#RitoPeople: Олена Макеєва

#RitoPeople: Олена Макеєва

Дуже особливий для всіх нас 2020 рік, дуже мінливий і непередбачуваний. Ми задумали наш лютневий випуск ще в січні, а змогли відзняти тільки в березні. А в березні стався COVID-19 і карантин.

Ми, в RITO, за своєю природою — борці, ми не хочемо змінювати наші плани і, сподіваємося, що і ви анітрохи не пошкодуєте, перебуваючи в нових умовах, що дізналися відомої людини з нового боку.

Наш проект березня ми знімали ще до оголошення карантину, до звісток про пандемію. Наша зйомка припала на один з перших сонячних днів. Вся легкість дня, весняне повітря і небо ідеально "лягли" в кадр. А дорослі спортсмени і діти, які тренуються на велотреку, ніби підтверджували головну думку нашої героїні  для Великих Досягнень потрібні Великі Цілі.

Наша героїня — справжня self-made woman.

Жінка, яка нас надихнула на створення цього матеріалу — Голова Ради директорів Аудиторської фірми «Аксьонова та партнери» Geneva Group International, екс-заступник міністра фінансів України Олена Макеєва.

Почавши свою кар'єру звичайним бухгалтером змогла дорости до вищої професійної світової ліги. А ще в ній дивовижно поєднуються пристрасть до цифр, чіпкий аналітичний розум, дитячість, юнацький запал, життєрадісність і чарівність.


Коротко про Олену:

Крім перерахованих посад і регалій Олена

-має ступінь Магістра по обліку та аудиту, вона кандидат економічних наук,

-сертифікованний аудитор Аудиторської палати України,

-заснувала Аудиторську фірму «Аксьонова та партнери», член глобальної світової мережі Geneva Group International

-засновник і віце-президент Міжнародної громадської організації «Рада незалежних бухгалтерів та аудиторів»,

-працює з міжнародними громадськими організаціями в сфері бухгалтерського обліку та оподаткування з метою обміну досвідом, запозичення кращих світових практик та експертів з різних країн світу до процесу вдосконалення профільного законодавства України.

Олена   ідеолог і організатор низки міжнародних форумів, основною метою яких є побудова ефективної платформи між бізнесом і владою.Здавалося б, що для звичайної людини може бути нуднішим за бухгалтерію та аудит.

До недавнього часу «бухгалтер»  було чимось на зразок імені номінального. З появою нових можливостей для створення і розвитку бізнесу фахівці в бухгалтерії, в управлінні фінансами і аудиті стали новими богами.

Молоді жінки, легко граючись цифрами і мислячи глобально, вийшли з тіні і тепер керують фінансами компаній, пишуть закони і розвивають економіки країн.

Ми вирішили розповісти про Олену Макеєву, оскіільки вона є неймовірним прикладом самореалізації як в непростому професійному житті, так і в реалізації своїх захоплень.

Для зйомок ми вибрали Київський Велотрек. Це місце повністю відповідає енергії і динаміці життя Олени. До того ж Олена тут частий гість.

Адже Олена бігає марафони.

"Почала я бігати ще працюючи в Міністерстві фінансів, в березні 2016 року. Я зрозуміла, що інформації багато, розповісти нікому, а просто «переварити»  це дуже складно.

Всі шукають для себе вихід, як розвантажитися від негативної інформації та емоцій, неприємних подій і токсичних людей. Абсолютно випадково я відкрила для себе біг. Я зрозуміла, що біг дозволяє мені не тільки утилізувати негатив, а й поповнює неймовірно новою позитивною енергією.

Біг для мене —  це не просто рух. Це свого роду медитація. Чим більше я завантажена завданнями, проблемами і процесами, тим довше я біжу. Тобто можете собі уявити, чим я була завантажена, щоб пробігти марафонську дистанцію в 42 кілометри.

Щороку потрібно проходити повний чек ап. Мій перший марафон  гірський, швейцарський і найкрасивіший у світі. Мені сказали, що не можна пробігти першим такий складний марафон. Радили пробігти з десяток плоских марафонів і тільки потім націлюватися на гірський марафон. «Хто вам сказав, що не можна?»,   я вперто задавала питання порадників. І побігла. Я пробігла його за 6,5 годин. Потім я бігала його ще два рази, краса невимовна.

У бізі на марафонські дистанції важливо слухати і відчувати себе, тверезо оцінювати свої можливості. У минулому році я усвідомлено зійшла з дистанції марафону. За станом здоров'я. Це був чесний внутрішній діалог із собою. Коли розумієш, що твоє здоров'я важливіше за все. Я пробігла половину дистанції (21 км) і зійшла. Це було дуже зважене рішення і величезна робота над собою, щоб прийняти цей виклик. В цьому році вирішила бігати тільки половинки (21 км), в задоволення.

Мої тренування проходять або на стадіоні, або я біжу по місту. Я людина Великого Міста. Повна тиша викликає у мене дискомфорт. Коли я бігаю по місту, я спостерігаю за людьми, машинами, дітьми, милуюся архітектурою, і при цьому залишаюся відстороненою.

Біг  це одиночний вид спорту для мене. І це повністю мій час, тільки для мене і моїх думок. Все стає на місця, приходять рішення, я переключаюсь і можна сказати відпочиваю. Це дуже ефективно.

Людина, яка відкриває для себе біг — знаходить стиль життя. Якщо я не бігаю три-чотири дні — моє тіло відчуває це, а бажання бігти посилюється з кожним днем. У бігу виховується вміння концентруватися, виділяти головне, відчувати себе. Можна сказати, що в бігу ти відкриваєш собі себе.""Я з дитинства мріяла стати бухгалтером.

З дитинства любила точність, любила математику, брала у старшого брата зошит і переписувала геометрію, алгебру, формули, тангенси, котангенси, мало розуміючи, що це. Пам'ятаю, коли вчилася в школі, мама приходила з роботи пізно і вимикала світло, щоб я спала. А я з ліхтариком вирішувала завдання і не могла заснути, поки не знайду правильне рішення.

Я з дитинства жила в світі цифр. Моя мама  заслужений економіст країни. Я завжди дивилася на свою маму, мені дуже подобалося, як вона працює, як вирішує робочі питання. Я завжди точно знала, ким хочу стати.

Я ніколи не планувала працювати в держструктурах, мій чоловік — держслужбовець і я знала, що значить така робота. Тому, коли Наталя Яресько зробила мені пропозицію обійняти посаду заступника міністра фінансів, я задала собі питання "навіщо?"

Для мене завжди дуже важливо розуміти навіщо я роблю те, що роблю. Не секрет, що робота в уряді дуже складна. Крім викликів і завдань є робота зовсім з різними людьми,у високо токсичному середовищі. Можу сказати точно, що для такої роботи потрібна Велика Мета.

У 2012 році я отримала кандидатський ступінь і можу сказати, що моя робота в уряді — прекрасна імплементація моєї кандидатської роботи. Ми привели у відповідність з європейськими директивами законодавство в області бухгалтерського обліку та аудиту. Я закінчила свою роботу в Уряді в травні 2016 року. Зараз, через певний час, я впевнено можу підвести підсумки своєї роботи  ми зробили неймовірну роботу і багато чого досягли. Я пишаюся тим, що вийшло зробити і кожен раз дякую Наталію Яресько за її запрошення працювати в команді з таким чудовим лідером.

Ще я хотіла бути телеведучою, я дуже люблю сцену, мікрофон, камери. Я змогла зробити це своїм хобі, виступаючи публічно на конференціях і семінарах, масштабних форумах або просто в лекційній аудиторії. Мені вдалося навіть закінчити театральну школу «Надзавдання», зіграти на сцені театру «Актор» і разом з професіоналами поставити моновиставу за твором Екзюпері «Маленький принц» і зіграти на сцені, звичайно ж!

Так свої мрії я перетворюю в хобі"


Як стати і бути реалізованою в житті людиною? Ми вважаємо, що наші основні питання проекту #RITO_PEOPLE допомагають зрозуміти, як свої кращі якості реалізувати в сучасному світі і в соціумі.

Відповіді Олени такі ж короткі і чіткі, як і все, що вона робить.

Правила

Всі обмеження живуть тільки у нас в голові, стереотипи  зло. Віра в себе і в свою мрію  достатні умови для того, щоб вона здійснилася. Це найкраща мотивація до дії.

Місія

Змінити ставлення до професії бухгалтера в Україні, бухгалтерія — це точно не нудно. І навіть про податки можна говорити «смачно». Люблю надихати своїх колег бухгалтерів і аудиторів, ділитися своїми знаннями та досвідом, навчати колег публічних виступів і готувати до найскладніших переговорів.


Благодійність

Це історія про віддавати. Коли всередині ти наповнений, завжди є, що віддати людям. І це частіше історія не про допомогу грошима. Іноді набагато цінніше подарувати просто свій час людині, вислухати, поділитися досвідом чи надихнути на якийсь новий шлях, повірити і підтримати.

Головний проект сьогодні

У мене немає другорядних проектів, я завжди вибираю головне для мене. Я люблю все, чим я займаюся. Сьогодні всі мої думки зайняті моєю донькою Анастасією. Вона закінчує в цьому році бакалаврат у Франції і готується вступати до магістратури в Парижі. Дуже рада, що вона вибрала один з найпрестижніших ВНЗ Франції в галузі кінематографії, конкурс  30 осіб на місце. Цілі повинні бути амбітними, в цьому світі немає нічого неможливого. Хто знає, може одного разу я зіграю в її фільмі і це стане моїм новим проектом в житті.