Прийнято вважати, що в зразковому гардеробі справжньої модниці має бути 70% базових речей і 30% — ефектних дизайнерських нарядів. Таку формулу легко пояснити: погодьтеся, екстравагантне асиметричне плаття з глибокодумним написом-аплікацією або шкіряний жакет з мереживними вставками моментально привертають увагу і надовго запам'ятовуються, так що, надягаючи подібні вбрання навіть раз на місяць, ви ризикуєте опинитися в статусі «героїні однієї речі». Крім того, подібні ультра-яскраві предмети гардеробу виглядають дійсно доречними в обмеженій кількості випадків, і набагато частіше ніж більш стриманий одяг виявляються невідповідними місцю, часу і самій ситуації.

Інша справа базовий гардероб. Секрет його основних елементів — біла сорочка, спідниця-олівець, джинси, що ідеально сидять, темні класичні брюки, однотонний кардиган, бежеві туфлі на високих підборах, балетки, елегантний плащ — полягає в їх універсальності, здатності до створення величезної кількості комбінацій з різними речами і можливості адаптувати їх під абсолютно будь-яку fashion-задачу. При віртуозному обіграванні базового гардеробу його складові кожного разу будуть сприйматися по-різному, створюючи враження, що обновки у вашій шафі змінюють один одного мало не щодня.

Особливе місце в базовому гардеробі належить однотонному трикотажному джемперу прилеглого силуету. Мабуть, це сама незамінна і багатофункціональна річ в цій категорії. Одні тільки способи носіння такого джемпера складають окремий список: навипуск з практично будь-яким низом, під широкий або вузький пояс, заправлений всередину приталеної спідниці або штанів на стегнах ... Простору для фантазії на тему комбінування теж предостатньо. Це і будь-які класичні спідниці та брюки, і джинси всіляких фасонів, і кардигани, у поєднанні з якими джемпер, особливо при виразному кольорі, перетворюється на смисловий акцент образу, і сарафани, надіті поверх джемпера і залежно від його тону виглядають більш ефектно або нейтрально . В результаті — десятки варіантів на всі випадки життя, від офісної класики до виходу в театр, адже джемпер може перетворюватися і завдяки прикрасам!

Стилісти відзначають, що дуже зручно мати у своєму гардеробі кілька базових джемперів різного кольору. Особливо вдалим рішенням буде обзавестися однотонними джемперами максимально несхожих кольорів — наприклад, сірим, чорним і червоним. Яскраві тони як трендові бірюзовий або бузковий освіжать будь-який образ, навіть якщо всі інші речі комплекту витримані в строгій колірній гамі, і тому такі джемпери також надзвичайно важливі для базового гардеробу.

І найголовніше: базовий джемпер і вміння з ним поводитися здатні раз і назавжди вирішити проблему «Нічого надіти».