етно колекція

 • Name
 • Етнічна тема на головних модних подіумах світу вже давно стала звичним і дуже ефектним ділом. У нинішньому весняно-літньому сезоні любов до національних образів різних народів і їх дизайнерське обігрування проявилися з новою силою: етно-варіації у своїх колекціях продемонстрували Valentino, Etro, Dries Van Noten, Donna Karan, Erdem та інші. Як завжди в тренді і RITO, який теж по-своєму інтерпретує етно-стиль у своїй літній колекції. Про це і не тільки розповідає дизайнер RITO Анна Панченко.

Сьогодні дуже актуальне і модне звернення до етно-мотивів, як це відбувається в літній колекції RITO. Для тебе ця колекція стала даниною загальній тенденції чи для її створення були інші причини?

Справа в тому, що етно-тема з'явилася в RITO набагато раніше, ніж відбувся сплеск національної свідомості, пов'язаний з політичними подіями, Революцією гідності ... Я спеціально заглянула в архіви і виявила, що перша вишиванка RITO №5322 була випущена ще в лютому 2011 року! Тоді для мене це було просто душевним поривом, не тому що треба, а тому що я так відчуваю. Я взагалі дуже глибоко проросла в мою землю, мій Київ, мою Україну, а вишиванка багато в чому — квінтесенція всіх цих дорогих моєму серцю понять.


 • RITO етно колекція


 • RITO етно колекція


 • RITO етно колекція

Американський Vogue нещодавно назвав українську вишиванку модним трендом. Але ми знаємо, що українська вишиванка — поняття дуже широке, воно має безліч регіональних відмінностей. Від візерунків яких регіонів ти насамперед відштовхуєшся при створенні ескізів?

Українська вишиванка для українців — це не тренд, а скоріше стиль життя, вона дуже органічно вписується в свята і будні і доречна на будь-якому заході. Я поставила собі мету досконально вивчити орнаменти різних регіонів України і з часом у RITO з'являться вишиванки всіх українських областей. Є ідеї трансформації традиційної вишиванки в сучасний street look: ми вже почали експериментувати в цьому ключі лімітованою серією нестандартних, дуже яскравих вишиванок, випущених спеціально до фестивалю Made in Ukraine. Подібний досвід хочеться продовжувати і розвивати.

Етнічний візерунок у RITO — це не вишивка, а її імітація. Чи важко технічно добитися схожості і передати красу національного орнаменту в трикотажі?

Мені здається, що для захоплених людей (а це вся команда RITO!) складності технології — це абсолютно не причина відмовлятися від хороших ідей, а скоріше захоплюючий ребус, який варто обов'язково вирішити заради відмінного результату. Трикотажна структура полотна дозволяє імітувати вишивку хрестом.

Чи є у тебе самої традиційна вишиванка? Звідки вона, як часто ти її носиш?

У мене є вишиванка, подарована чоловіком. Гуляючи з сином по Андріївському узвозу, вони вибрали для мене вишиванку, найкрасивішу і «найдорожчу» для мене, оберіг моєї родини і домашнього затишку. У житті я віддаю перевагу трикотажним вишиванкам, вони більш зручні та практичні.


 • RITO етно колекція


 • RITO етно колекція


 • RITO етно колекція

Що привносять в моду етнічні мотиви? Чи з'являється в таких речах якась особлива енергетика?

Я думаю, що людина у вишиванці — це не данина моді, а стан душі. Вишиванка — це певний орнаментальний код, де кожен елемент несе конкретний інформаційний зміст.

Як, куди і з чим ти б порадила носити подібні речі?

Я ношу вишиванку з джинсами і кедами. Можна носити і під класичні брюки, спідницю-олівець або зі спідницею до підлоги, з точки зору стилю, вишиванка — абсолютно феноменальне в своїй універсальності явище.


 • RITO етно колекція


 • RITO етно колекція


 • RITO етно колекція

Анна Панченко

Закінчила в 2001 році Київський державний університет технологій та дизайну (КДУТД).

2001-2002 р. КП Будинок моделей «Хрещатик» — десинатор, художник-модельєр.

2002-2006 р. ТОВ Салон «Валентина» — художник-модельєр, дизайнер трикотажних виробів.

2007-2009 р. RITO — художник-модельєр, дизайнер трикотажних виробів.

Розробка ескізів моделей одягу. Підбір пряжі, полотен, фурнітури. Технологічна розробка ескізу моделі спільно з конструктором, визначення параметрів трикотажних полотен, розробка лекал для виготовлення регулярних і напіврегулярних виробів. Контроль виготовлення еталона зразка. Полотна та вироби вив'язуються на трикотажному обладнанні «STOLL» 12 кл., «SHIMA» 10 кл., «SILVER» 3 кл., «BREIZER» 5 кл.

Зі своїми колекціями брала участь в студентських показах і конкурсах («Печерскі каштани», «Перлини сезону», шоу-покази моделей, в клубах «Ret end Black», RiverPalas і т.п.

Закохана в трикотаж! Структура трикотажного полотна вражає і надихає на створення як полотен, так і цікавих моделей одягу. Трикотаж для Анни не просто звичайний «светрик», а великий і захоплюючий процес перетворення нитки у виріб, трансформація ідеї в готовий одяг. Тепло і затишок в’язаних виробів несе для неї в собі особливу енергетику. Процес перетворення — це як маленьке диво, яке відбувається на її очах. Любить продумувати жакардовий малюнок в полотні.