Це чарівне слово — кашемір — звучить для нас заманливо-хвилююче при одній лише згадці про ніжний, легкий, нереально м'який і водночас дуже теплий, зігріваючий навіть в люті морози светр, витканий з найтонших ниток саржевого переплетення, які в кілька разів тонші за людську волосину.

Походження слова "кашемір" пов'язують з райським місцем на землі — Кашеміровою Долиною — традиційним місцем його виробництва, що має тисячолітню історію.

Пряжу для кашемірових виробів тчуть вручну з підшерстя (пуху) особливої породи гімалайських кіз. Пух вичісують спеціальними гребенями теж вручну один раз на рік в період линьки, отримуючи всього 150 г з однієї тварини.

Name

А на виробництво одного такого кашемірового светру необхідно до 1 кг. Цим і пояснюється висока вартість виробів з цієї чудової пряжі. А унікальні властивості кашеміру обумовлені екстремально-різким континентальним кліматом високогірних районів, завдяки якому в кіз відростає чудове підшерстя — пух.

Name

Історія популярності виробів з кашеміру

У Європі вперше про кашемір дізналися у XVIII ст. Наполеон Бонапарт привіз коханій жінці імператриці Жозефіні індійську шаль з кашеміру, яка так полюбилася їй, що вона замовила цілу колекцію найтонших чудових шалей з цієї пряжі.

Name

кашмірські шалі

Справжня популярність прийшла до кашеміру в 30-х роках минулого століття.

Актриса Лана Тернер у фільмі «Вони ніколи не забудуть» в 1937 році з'явилася на екрані в кашеміровому светрі. З цього моменту кашемірові «twin set» (пуловері   кардиган) почали користуватися величезною популярністю.

Name

А в 40-роки кашемір стали декорувати паєтками, бісером, мереживом, вишивкою і хутром. Сукні, кардигани, джемпера з кашеміру стали частиною вечірнього вбрання. Але вже в 60-і роки бум на синтетичні волокна витіснив натуральну пряжу ... Минуло всього пів століття і перевагу шляхетного кашеміру оцінили сповна, час розставив пріоритети на свої місця, а органічна продукція стала заслужено гідно оцінена.