осінь/зима 2015-16

  • Колекція RITO осінь/зима 2015-2016

Колекція RITO осінь/зима 2015-2016 — це роздуми про поняття національності як такої, про те, як коріння будь-якого народу, його традиції та особливості етнічного костюму проростають через століття і стають частиною нової реальності. Дизайнер Олена Пікуль розібрала традиційний національний костюм на складові — крій, елементи декору, орнамент — і створила з них сучасну картину.

Первинний концепт колекції — багатошаровість, яка нанизується на центральний силует «олівець». Наприклад, подовжені прямокутні сукні доповнюються жилетами різної довжини, куртками, пальто і шалями. Ідея нашарування пластів продовжується і в суміщенні різних фактур, проникненні одного орнаменту в інший, та й у самому принципі з'єднання архаїчності народного костюма і актуальних тенденцій в органічне ціле.

Палітра колекції — кольори землі, природи: це модуляція від класичних для українського костюма монохромних чорно-біло-сірих кольорів у поєднанні з відтінками червоного через теплу вохру, беж, колір глини, теракот у змішанні з індиго і кольором зелені до квітів дорогоцінних каменів таких як смарагд, аметист, лазурит і сапфір.

Фактура традиційно для RITO обграє всі можливості трикотажу і визначається об'ємними великими переплетеннями в джемперах і сукнях, а також великою кількістю орнаментів в поєднанні з фактурними вкрапленнями. Об’єм підтримано і в швейних елементах колекції — куртках і пальто.

Образ-символ колекції — українка, яка пам'ятає і шанує традиції предків, але при цьому залишається сучасною, стильною і несе у світ красу, натхнення та потужний творчий заряд нашого народу.