весна/літо 2017

  • Колекція RITO весна/літо 2017

Надихнувшись футуристичними спорудами Захи Хадід, дизайнерка RITO Альона Пікуль змоделювала форми, лінії, фактури подіумної колекції бренду в діалозі з естетикою готельного комплексу Захи Хадід у Бєлграді чи центру Гейдара Алієва в Баку, до прикладу. Вікна-соти лягли в основу фактури білих об’ємних жакетів, які в наступному сезоні RITO пропонує носити з широкими спідницями-брюками, кюлотами, довгими сукнями прямого силуету чи спідницями-олівцями. Широкі рукави жакету і застібка на запах відсилають до традицій японського кімоно, а в парі з широкими брюками дають акцент на талії, Х-подібний силует і японську стилістику. Зав’язки, що звисають стрічками і завдяки вертикальним лініям виструнчують фігуру, замість застібок присутні в усіх кардиганах та літніх пальто. Контраст фактур – ажур, рихлий об’ємний трикотаж, гладке полотно – дає простір для архітектурного конструювання силуету.

Елегантні вкраплення в колекцію трикотажу – швейні речі: блідо-блакитна шифонова спідниця-плісе в тон літньому трикотажному пальто, біла блуза на запах, чорно-білі топи з хвилеподібними смугами, сукня-сорочка з яскраво-зеленим трикотажним комiром. Основні трендові кольори літнього сезону – синій, блакитний та помаранчевий - розбавляють чорний, білий, гірчично-жовтий, соковито-зелений, які виступають у ролі кольорових акцентів.

Плавні, криві, хвилясті лінії Захи Хадід «відбиваються» в графіці силуету («крила» спідниці-штанів), у лініях крою – хвилеподібні рукави, вирізи, поділ штанів, розріз на спідниці, у фактурі – для цієї колекції розроблене спеціальне плетіння, яке нагадує радіохвилі, або «білий шум», як його традиційно позначають художники-графіки.

Килим із пазлами архітектора Френка Гері надихнув дизайнерку на ідею пазлів як декору: ажурна форма для плетіння, вишивка бісерними пайетками на коротких джемперах, узор на сукні.

Аксесуарна лінія представлена бісерними брошками-пазлами та брошками-сотами пастельних кольорів від Олесі Кірмасової та Ірини Саржинської (бренд CrochetOК) та трикотажними поясами-хвилями на цупкій основі. Образ доповнюють чорні замшеві мюлі із «хвилястою» лінією підйому.