Як правильно доглядати за трикотажними речами

Всі ми любимо трикотаж за відчуття затишку і ,звісно , хочемо , щоб улюблені речі радували нас якомога довше. Одягу, як і людям, потрібен час, щоб відновитися. Тому одне із перших правил догляду за трикотажними речами – дати їм відпочити. Зберігати трикотаж краще в складеному вигляді, не занадто щільними стопками. На вішалках вироби витягуються і деформуються. Делікатний трикотаж (шовк, кашемір) і трикотаж вишитий бісером складають для зберігання через папір. Якщо виготуєте речі до сезонного зберігання – не забудьте про засоби від молі. І, звісно, речі мають бути чистими.

Довести до ладу трикотаж можна як з допомогою професіоналів, здавши речі в хімчистку, так і самостійно, дотримуючись нескладних правил.

1. Періть трикотаж окремо від інших речей щоб ворсинки шерсті не перекочували на інший одяг.

2. Будь-який трикотаж бажано прати вручну, м’яко стискаючи. Терти трикотажні полотна ні в якому разі неможна!

3. Перед пранням виверніть річ навиворіт.

4. Щоб уникнути звалювання та втрати еластичності трикотажу вода для замочування і прання повинна бути однієї температури (не вище 30°C) при цьому час замочування має бути коротким (до 30 хвилин). Не замочуйте трикотаж, в якому присутня пряжа декількох кольорів.

5. Неможна використовувати миючі засоби, що містять підбілювачі, біодобавки, кольорові гранули, луги та їх сполуки. Краще використовувати спеціальні засоби для прання трикотажних речей.

6. При машинному пранні обирайте делікатний режим.

7. Не викручуйте трикотаж, а обережно відіжміть руками. Залишок вологи приберіть, замотав річ в махровий рушник.

8. Сушіть виріб розстелив на плоскій поверхні вдалині від джерела тепла і надав йому необхідну форму.

9. Прасуйте виріб тільки з вивороту теплою праскою, не розтягуючи. Найкраще використовувати праску з функцією парогенератора, щоб платформа взагалі не торкалась трикотажу.

10. Утворення катишків на трикотажі неминуче. Відбувається це через механічне тертя ворсистої структури трикотажного полотна в процесі носіння. Видаляти їх слід спеціальною щіткою або машинкою для пілінга. А ось затяжки необхідно не зрізати, а витягати на виворітну сторону. Більш складні пошкодження (спуск петлі, дірочки і т.п.) допоможуть виправити наші спеціалісти.